Menu główne
Kapitał Consulting Sp. z o.o.

Zarządzanie finansami

ImageID=309

Naszym klientom proponujemy także, do wyboru, możliwość współpracy polegającej na ZARZĄDZANIU FINANSAMI ich firmy.

Z uwagi na wiarygodność i lojalność wobec klienta możemy zaproponować przejęcie części obowiązków związanych z zarządzaniem dziedziną przynależną dyrektorowi finansowemu firmy.

Z uwagi na cenę etatowego dobrego dyrektora finansowego nie zawsze możliwe jest finansowanie takiego stanowiska w firmie średniej wielkości, a tym bardziej w małej.

Wypełniamy tę potrzebę przedsiębiorcy proponując współpracę, której celem jest przejęcie w części odpowiedzialności i pracy związanej z utrzymaniem płynności finansowej wykonywanej działalności gospodarczej, przygotowaniem analiz finansowych i wniosków dla przedsiębiorcy, tworzeniem lepszego wizerunku finansów przedsiębiorcy prowadzącego często kilka małych lub średnich firm, a także pomocą w rozwiązywaniu problemów kredytowych, podatkowych, restrukturyzacja zobowiązań.

Współpraca w zakresie ZARZĄDZANIA FINANSAMI może przebiegać w kilku formułach:

1. umowy o dzieło, jeśli celem jest osiągnięcie określonego celu lub kilku celów przedsiębiorcy, firmy,
2. umowy zlecenia, jeśli plany przedsiębiorcy obejmują współpracę w tworzeniu lepszych pozycji na rynku i pozyskaniu finansowania, utrzymaniu wyższych poziomów efektywności parku maszynowego, organizacji, pracowników,
3. umowy konsultacji w określonych przedziałach czasowych, w określonych tematach finansowania trudnych dla przedsiębiorcy, z przyjęciem odpowiedzialności lub nie za sukces i proces zmian w przedsiębiorstwie,
4. umowy menadżerskiej obejmującej głównie uczestniczenie w obowiązkach przynależnych dyrektorowi finansowemu w zakresie i czasie wygodnym dla przedsiębiorcy w celu osiągnięcia zaplanowanych wyników finansowych.

Zarządzanie finansami może także obejmować szerszą formę współpracy polegającej na przyjęciu zadań tzw. ANIOŁÓW BIZNESU. Osoby wskazane mogą także pełnić rolę COUCHA – TRENERA dla osoby wybranej przez przedsiębiorcę do funkcji jego następcy, dyrektora finansowego, zarządcy majątkiem itp.

Istotnym przy umowie ZARZĄDZANIA FINANSAMI możliwość szybszego osiągnięcia celu jakim jest głównie zdobycie pozycji niezależnego przedsiębiorcy posiadającego płynność finansową i mierzącego swój rozwój cyklicznym zwiększaniem pozycji na rynku.

 

Projekt i wykonanie: Grafikstudio © 2008